Doğu’nun Paris’i Gaziantep…

gaziantep3

gaziantep

Evet yanlış duymadınız Doğu’nun Paris’i.. Çarşamba günü bir iş sebebiyle G.antepteydim. Ve gördüklerim Ben’i birkez daha büyüledi. Bendeniz* Adanada 4 buçuk yıldır ikamet ediyorum. Lakin G.antep’i her görüşüm de Adana’yla kıyaslamadan da edemiyorum. Ne düzenli sokakları var şehrin. Adeta bir Avrupa şehri gibi. Herşey yerli yerinde ve kentsel dönüşüm olarak çok çok iyi durumda. Üstelik harıl harıl işleyen de bir sanayisi var. O gün öğrendim, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi; Türkiyenin en fazla elektrik tüketen organize sanayi bölgesi ve yüz ölçümü bakımından da en büyük ikinci** org. san. bölgesiymiş. Helal olsun demeden edemedim.

Sanayi bölgesinde gezerken birçok tanıdık firmaya rastlamak mümkün. Türkiyeden apayrı bir sanayi anlayışı var Gaziantepte. Umarım yolunuz düşer de gezme şansı bulursunuz. Üreten şehrin, çalışkan insanlarını doğrusu çok sevdim.

*: Bende eski dilde kul, köle demektir. Eskiler bendeniz sözünü kulunuz köleniz anlamında kullanırlarmış. Nezaket bildirme ifadesi yani.

**: Birincisi Kayseri Organize Sanayi Bölgesi._________Antiparantez Bilgi Hattı:)

2 thoughts on “Doğu’nun Paris’i Gaziantep…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir