Teşekkürler Steve

2007’nin Ekim ayıydı. Arkadaşımla kurduğumuz firmadan kazandığımız ilk parayla bilgisayarlarımızı yenilemeye karar vermiştik. O’nun babası Amerikada olduğu için oradan getirecekti bize bilgisayarları. Hangi marka olsun diye karar vermeye çalışırken ‘Apple olsun’ dedi bir arkadaşımız. Ve benim ‘küçük beyaz güvercinim’ (MacBook) bir Vakko gömlek kutusunun içinde elime ulaştı. O gün sadece @ işaretini yapabilmek için 1 – 2 saatimizi harcadık diyebilirim. O kadar yabancıydım bu dünyaya. Ama bu yabancılığın hayatımı bu kadar değiştireceği aklımın ucundan bile geçmemişti. Hayatımı o kadar değiştirdi ki; Apple artık işim oldu..

Apple’a olan hayranlığım adeta MacBook’umu kullandığım her saniye artıyordu. Bu hayranlığın asıl sebebi olan deha ise hayatıma yavaş yavaş girmeye başlamıştı; Steve Jobs…

Steve ile alakalı en önemli detay bana göre O’nun inancıdır. Dini anlamda inançtan bahsetmiyorum. O’nun yarattığı markaya ve ürünlere olan inancı. Tüm dünyayı değiştireceğini düşünen ve sonunda bunu gerçekleştirebilen bir inançtan bahsediyorum..

Steve gerçek anlamda bir dahiydi. Hep en iyiyi bekledi ekibinden. Hatta onlara kendilerinin bile hayal edemediği işler yaptırdı. İnsanların hayatını değişitirebilmek için bunu yapmalıydı. Tıpkı benim hayatımı değiştirdiği gibi.

Ben kendi adıma O’nun ölümünden duyduğum üzüntümü bir çok platfomda dile getirmeye çalışıyorum. Ancak itiraf edeyim hiç tanışmadığım birisi için bu kadar üzüleceğim aklıma gelmezdi.

Kendi adıma sana sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum Steve. Huzur içinde uyu!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir