Tuvalet Taburesi Satma Sanatı

testimonial-banner

Sosyal medya üzerinde keyifle takip ettiğim arkadaşım Murat Can Demir ve Adem İlter facebook hesaplarında bir video paylaşmışlar. İzledikten sonra bu yazıyı yazmaya karar verdim. Önce videoyu bir izleyelim birlikte;

Gördüğünüz üzere anlatılan konu gayet sade ve hiç mide bulandırmadan, çok mantıklı şekilde izah edilmiş. Halk olarak bizim bu gibi konularda bir kaç ön yargımız olduğunu hemen hemen hepimiz biliriz. Mesela bunlardan iki tanesini ben yazayım;

1. Bu gibi konular ayıptır. Hiç tartışmaya bile lüzum yok: Evet maalesef halk nazarında bu gibi konular ‘sağlık’ kategorisinde değil ‘pislik’ kategorisindedir. Mesela ben bu gibi konularda arkadaşlarımla konuştuğumu hatırlamam. Dedim ya ayıp!

2. Alafranga moderndir, alaturka köylü işi: İsmini vermek istemediğim bir arkadaşımın evinde her iki tip tuvaletten de mevcut. Ben onu ziyaretimde alaturkayı kullanıyorum ama benim dışımda hiç kimsenin alaturkayı kullanmadığını söylüyor bana. Tabi küçümser bir ifade takındığını da belirtmem gerek.

Gördüğünüz üzere bizde konu garip şekilde küçümseniyor ve önemsizleştiriliyorken birileri bu konuya bilimsel çözüm üretip, inovatif  bir yaklaşımla patentli ürün ortaya çıkarıyor. Bu yazıyı yazmamın asıl nedenine de bu inovatif ürünü satma konusundaki muazzam duruşları.

Efendim aslında satılmaya çalışılan şey basit bir tuvalet taburesi. Çok büyük ihtimalle bizim banyolarda oturmak için kullanılan plastik banyo taburesi kıvamında bir ürün. Fakat bu ne güzel bir pazarlama şeklidir bu ne güzel iş bilincidir. Öyle ki o ürün için oturup metinler yazdırılmış, profesyonel bir ajansa bu tanıtım videosu hazırlatılmış. İşte işini önemsemek bu olsa gerek. Böyle kafalara ihtiyacımız var. Böyle disiplinli ve işini önemseyen insanlar olmaya ihtiyacımız var.

Yakın zamanda evde tadilat yapması için 4 ayrı ustaya para ödemiş ve ortaya çıkan yarım yamalak, baştan savma işlerden dolayı hiçbirisine hakkımı helal etmemiş birisi olarak, işini düzgün yapanları gördüğümde yazmadan, anlatmadan, övmeden edemiyorum. Helal olsun!

Not: Ürünün web sitesine buradan bir bakabilirsiniz. Kullanıcı yorumları, videoları, sağlık açısından konuyla alakalı blog yazılar ve daha bir çok şey var. Hatta sanal mağazaları bile var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir