Veeee… Sonunda Acunmedya Akademi 14 Haziran 2021 itibariyle eğitim öğretim dönemine başladı!

Neredeyse 7 aydır içinde bir fiil tüm aşamalarında yer alarak sevgili Gökhan Mutlay ile her konuda büyük özveri ile çalıştığım ve beni ziyadesiyle mutlu eden, geliştiren, motive eden bir EĞİTİM projesinin yani Acunmedya Akademi’nin duyurusunu yapmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum.

Ailem ve yakın arkadaşlarıma sıklıkla zikrettiğim bir sebebi var aslında bu onur ve mutluluğumun… İşte bugün size bunu anlatıp bir tutam da Acunmedya Akademi’nin benim açımdan hikayesini anlatacağım.

 

 

Eğitimci Doğduk Eğitimci Ölücez :)

Beni bilenler ne kadar özverili bir “eğitici – öğretici” kişiliğim olduğunu bilirler. Çalıştığım veya kurduğum şirketlerde staj yapan arkadaşlar, tecrübesi olmadığı halde birlikte çalışma şansı yakaladığım genç yetenekler ve sektördeki dostlarım hep elimden gelenden fazlasını vermeye çalışıp, kendi sınırlarımı zorladığıma şahit olmuşturlar. Öte yandan özel eğitim kurumlarında ve bazı devlet iştiraklarında verdiğim eğitimlerden bana kalan müthiş dostluklara ek olarak öğrencilerimin biri hariç hepsinden olumlu geri bildirim almış olmak da benim için harika bir duygu.

(Not: Aldığım tek olumsuz geri bildirim: Hocam, siz de abartıyorsunuz. Ödevleri takip etmek nedir? Çocuk muyuz? Yapamadım işte ne olmuş ki?)

Özetle aslında ben eğitimci doğmuşum da haberim yokmuş :)

 

Bu Bir Rekor Olmalı!

23 Mayıs 2021 akşamı TV8 ekranlarında Survivor’da konsey akşamında Acun Ilıcalı’nın açıklamasıyla tüm Türkiye’ye duyurduğumuz Acunmedya Akademi adeta bir patlamaya yol açtı. Anlık site ziyaretimiz fırladı ve ardından da milisaniye bazında başvurularımız CRM’e düşmeye başladı. Sadece ilk 3 saatte 50.000’den fazla lead topladık. Buna sosyal medya üzerinden gelen yorum, mesaj ve info emailimize düşen talepler dahil değil tabi ki. Toplam etki seviyesi ve talep sayısı seyreden 2 haftada da ciddi bir ivmeyle artarak devam etti. Zira Acun Bey’in açıklaması bir anda bütün haber kanallarını, Instagram ve YouTube fenomenlerini harekete geçirdi. Haberler yapıldı, Twitter’da, Onedio’da vb. platformlarda konuyla alakalı capsler, yazışmalar, sorular, cevaplar, sözlüklerde entriler ve kampüse gelerek videolu haber/röportaj yapanlar, whatsapp gruplarında paylaşımlar derken etki çığ gibi büyüdü…

Benim için de harika bir deneyimdi açıkçası. En büyük mutluluğum ise tüm ekiple birlikte özverili çalışarak gelen talepleri hiç veri kaybı yaşamadan alabilmek, insanlara en optimum sürelerde dönüş sağlayabilmekti.

 

 

Acunmedya Akademi’yi Anlat Bize. Bırak Şovu! :) Tamam tamam. Başlıyoruz…

Acunmedya Akademi’de 3 ana bölüm yer alıyor. Televizyon, Gastronomi ve Dijital… Televizyon bölümünde şu an temelden uzmanlığa uzanan bir eğitim olan İleri Televizyonculuk Eğitimi yer alıyor. Acun Medya ailesi ve Nişantaşı Üniversitesi eğitmenleri sevgili Gökhan Mutlay’ın liderliğinde harika bir içerik planladılar. Hem teorik hem de uygulama ağırlıklı bu eğitim sonrasında staj ve iş fırsatları da öğrencileri bekliyor. Ama bir şart var; eğitime minimum %80 katılım sağlamak ve başarı kriterlerine uymak. Yani aslında hiç bir şey garanti değil! Akademi’deki imkanlardan yararlanmak isteyenlerin çabalayan, çalışan ve kendini gösteren öğrenciler olması çok elzem.

Gastronomi dediğimizde ise; Profesyonel Aşçılık Eğitimi, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik Eğitimi, Prochef Eğitimi gibi 3 farklı eğitim derlendi. Ömer Tezel şefim dünya standartlarında bir müfredat ile Acunmedya Akademi Gastronomi bölümünü çok çok iyi koordine ediyor. Kendisine asistan şef olarak destek olan Eran Beşer şefimiz ve pastacılık eğitimimiz şefi Bigem İdrisoğlu da ekibin ayrılmaz bir parçası. Ben -ki mutfakla arası çok iyi bir Adanalı olarak- düşünüyorum şahsen gastronomi eğitimlerine katılmayı :)

Acunmedya Akademi Dijital… Bu kısmı da sadece eğitim adları ile aktarıp en sona bırakıyorum reklamı… Dijital İçerik ve Yayıncılık Eğitimi, Sosyal Medya Reklamcılığı Eğitimi, Google Reklamcılığı Eğitimi, CRM ve Salesforce Eğitimi olarak şimdilik 4 eğitimle bizim bölüm de Acunmedya Akademi Dijital’de yer alıyor.

Peki Sevgili VB Ne Yapıyorsun Bu Acunmedya Akademi’de? De Bakalım…

Efendim, naçizane bu akademinin adı, sanı, logosu bile belli değilken, dijital pazarlama danışmanı ve yöneticisi olarak çalışmalara başladım. Sonra zamanla özverili çalışma ve sorumluluk alma dürtüsüyle bir çok alanda emek verir oldum. Ayrıca ekibim ROIVA‘nın da bu projede kritik pozisyonlarda ve görevlerde rol aldığını da belirtmem gerekir. Kendilerine ne kadar teşekkür etsem az kalır.

Acunmedya Akademi’deki bir diğer şapkam ise Dijital Bölüm Başkanlığı ve eğitmenliktir. Yani dijital çatısı altında yer alan tüm eğitimlerin kalitesi, eğitmen seçimi, içerikleri, öğrenci ilişkileri, öğrenci – mezun koordinasyonu gibi tüm sorumlulukları memnuniyetle üstlendim. Üstüne de şu an iki ama daha sonra sayısının artacağını hissettiğim eğitimde de eğitmen olarak öğrencilerimle buluşacağım. Eminim harika bir aile olacağız ve herkes kazanacak. Hem öğrencilerimiz müthiş deneyimler, bilgiler kazanacak hem ben ve eğitmen arkadaşlarım yeni insanlar kazanacağız, hem de ülkemiz yetişmiş iş gücü kazanacak…

Acunmedya Akademi Dijital

Bölümüne Yakından Bakalım Mı? E Hadi Gelin…

Acunmedya Akademi Dijital’e Başlarken Dijital İçerik ve Yayıncılık eğitimimizin içeriğini sevgili Ozan Sihay ile birlikte oluşturduk. Ozan zaten hali hazırda; başta YouTube, Instagram ve Tiktok olmak üzere bir çok platformda aktif olarak içerikler üretiyor ve insanlara fotoğraf/video içerik üreticiliğinin püf noktalarını anlatıyor. Hemşehrim Ozan’ın ismini Google’da yazmanız yeterli aslında :) Kendisinin anlattığı konularda atölye/uygulama kısımlarını da genç yetenek İsmail Sarıkaya ile tatbik edeceğiz.

Bir influencer (fenomen de deniyor) olmak diye de yorumlanabilecek bu eğitimin markalaşma ve viralite kısımlarını da naçizane ben ve sevgili dostum Ömer Karapınar ile birlikte anlatacağız. Online itibar yönetimi ve dijitalde büyüme stratejileri diye düşünülebilir…

Sosyal Medya Reklamcılığı eğitiminin içeriğini çok özenerek oluşturdum. Eğitimin adı başta Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitimi idi ama Sosyal Medya kelimesinin kapsayıcılığı ve diğer platformların da reklam panellerinin anlatılmasını düşününce bu şekilde evrildi. Biyografimde de yazdığı üzere 2015 – 2020 seneleri arasında 1,35 milyon dolar reklam bütçesini yönetmiş olmanın verdiği know-how’u bu eğitimi alacak arkadaşlarıma aktarmak için sabırsızlanıyorum.

Google Reklamcılığı eğitimimizi de sevgili arkadaşım Sercan Coşkunoğlu gerçekleştirecek. Kendisi ile bir dönem aynı eğitim kurumunda eş zamanlı 360 derece dijital medya/pazarlama eğitimleri vermiştik. Daha önce Demsa Group ve Etstur gibi sektöründe lider firmalarda edindiği deneyimi bu eğitimde öğrencilerine aktaracak Sercan’ın şu an kendine ait firması DPE Dijital ile kurucusu olduğum can’ım şirketim ROIVA‘nın partnerliği de bulunuyor.

Son olarak uzun yıllardır CRM alanındaki deneyimlerini harika bir içerikle öğrencilerine aktaracak Çağrı Demirezer hocamızın, CRM ve Salesforce Eğitimini de aktarmak isterim. Şahsen kendisiyle hem global firmalarda ve hali hazırda yeni kurduğumuz sistemde de çalışmış, çalışan birisi olarak Çağrı’nın vizyonu, bilgi ve deneyimi bu eğitimi alacaklar için çığır açacak diyebilirim.

Peki Sonuç? Sırada Ne Var Şimdi?

Efendim, çok mutlu ve heyecanlıyım. Bundan sonraki süreçte hedefimiz kaliteden ödün vermeden eğitimlerimizin kapsamını arttırmak ve sadece Türkiye’de değil tüm dünyada kabul görecek standartlarda içeriklerle dört dörtlük donanımlı mezunlar vermek. Bu bağlamda aşağıdaki tüm konularda bana veli@acunmedyaakademi.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Veya iletişim formunu kullanarak da bu mesajlarınızıı iletebilirsiniz.

  • Bi fikrim var ya Veli?
  • Bence ben de eğitim verebilirim Veli
  • Acunmedya Akademi mezunlarına staj vermek isteriz
  • İş imkanlarını konuşalım mı?

Bizi takip etmeye devam edin!

Herkese sevgiler, saygılar…

E-Bülten

Düzenli olarak dijital pazarlama taktikleri ve püf noktaları almak ister misiniz?

Bu yazıları da okumalısın!