Lead Generation Danışmanlığı

Türkçe’ye potansiyel müşteri edinimi olarak da çevrilen lead generation alanından özellikle B2B firmalara, SaaS projelere ve startuplara danışmanlık hizmeti sağlıyorum. Projenin mevcut altyapısına, bütçesine ve kapsamına göre danışmanlığın çerçevesi de değişse de aşağıdaki konuları kapsadığını söyleyebiliriz.

 • Lead to deal funnel: Lead hatta datadan başlayan, sözleşmeye veya satışa kadar devam eden müşteri yolculuğunu firmalar için özelleştirerek tüm akışları bir flow chart ve sözlük ile hazırlıyoruz. Bu sözlük firmanın data ve lead kavramlarına bakışından diğer tüm safhaların tanımlanmasına kadar bir çok şeyi içeriyor.

 • Lead nurturing, lead scoring, segmentasyon, kalifikasyon kuralları, kişiselleştirilmiş funnel’lar ve benzeri bir çok aşama büyük resimde yerini alıyor.

 • CRM entegrasyonu, mapping ve kural setlerinin oluşturulması

 • Satış hunisi kavramı ve satış kanalları ile lead kanallarının uyumu

Potansiyel müşterilerinize ulaşmak ve verimli bir huni oluşturmak için bana ulaşın.

Teklif Al
Büyüme Pazarlaması Danışmanlığı hizmeti

İşinizin büyümesinin önünde hangi engeller olduğunu ve bunları kolayca nasıl aşabileceğimizi konuşalım?

Detaylı Bilgi

Büyüme Pazarlaması Danışmanlığı

Büyüme pazarlaması danışmanlığı kapsamında öncelikle işletmelerin tüm süreçlerini uçtan uca bir yaklaşımla masaya yatırıp, sancı noktalarını ve müşteri yolcuğunu baz alarak sürdürülebilir büyüme stratejisi oluşturuyoruz.

 • Müşteri yaşam döngüsü: Müşterilerinizin şirketiniz hakkında bilgi edinirken, etkileşimde bulunurken, satın alırken veya dönüştürürken ve şirketinizle yeniden etkileşim kurarken çıktıkları yolculuğu resmederiz.
 • Çapraz kanal pazarlama: Müşterilerinize ulaşmak için stratejik bir kanal planı oluşturmaya odaklanır ve hedef kitlenizin tercihlerine göre e-posta pazarlama, SMS mesajlaşma, anında iletme bildirimleri, uygulama içi mesajlar, doğrudan posta ve diğer kanalları içerebilir.

 • A/B testi veya çok değişkenli testler, güçlü bir büyüme pazarlama stratejisinin temel uygulamalarından biridir.

  Bu tekniği e-posta pazarlaması, açılış sayfaları (landing pages), sosyal medya reklamları ve daha bir çok kanalda çeşitli biçimlerde kullanılabilir.

Marka Danışmanlığı

Markanızın algısını ve hedef kitlenizle uyuşmasını hiç merak ettiniz mi? Sizin kurduğunuz ve yarattığınız markanın mevcut durumunun analizi ile başladığımız yaratıcı atölyelerle desteklediğimiz bir marka danışmanlığı almak ister misiniz?

 • Marka 101: “Sıfırdan bir marka oluşturmak ne kadar meşakkatli olabilir ki?” demeyin. Markanızın hikayesi, logosu, mottosu, karakteri, ses tonu ve daha bir çok özelliği işinizin büyümesi için çok önemli.
 • Markanızın mevcut online görünümü ve bıraktığı dijital ayak izlerini hiç merak ettiniz mi? Online PR veya itibar yönetimi kapsamında markanızın tüm algı yönetimini üstleniyoruz.
 • Markanıza ait kurumsal kimlik unsurları olan logo, slogan, websitesi, email imzası, kartvizit ve daha bir çok gerekli tasarımlar konusunda algısal ve persona odaklı olarak geliştirmeler yapabiliriz.
 • Markanızın iç ve dış müşterileri, potansiyel hedef kitlesi, rakipleri ve globalde “benchmark” alınabilir muadilleri için de bir araştırma, geliştirme süreci yöneterek tam bir marka konumlandırması çalışması yapıyoruz.
Marka Danışmanlığı

Markalaşma süreçleriniz ile alakalı desteğe mi ihtiyacınız var? O halde size yardımcı olabilirim…

Toplantı Talebi