Geçtiğimiz hafta Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesinden değerli hocam, fakülte yönetim kurulu üyesi Korhan Mavnacıoğlu ofisimizi ziyaret ederek daha önce bir kaç toplantı yaparak katkılarımızı sunduğumuz ‘Dış Paydaşlar Çalıştayı’ kitapçığını bizimle paylaştı.

Sayın Dekan Ali Büyükaslan liderliğinde sektörden bir çok paydaşın da katılım sağladığı bu çalıştaylarda iletişim fakültesi özelinde özellikle sektör ile üniversitelerin uyumu, mevcut eğitim içeriklerinin renovasyonu, yeni nesil fırsat alanları ve dijital dönüşümün iletişim alanına etkileri üzerine derinlemesine öneriler, fikirler sunuldu. ROIVA Akademi olarak (o zaman kullandığımız isim ROIVAHUB olduğu için bu şekilde geçiyor kitapçıkta) biz de bu çalıştaylara katılım sağladık ve sektörümüzdeki yetişmiş iş gücü ve yeni nesil yetenekler üzerine fikirlerimizi sunduk. Kitapçıkta da incelediğim kadarıyla bu öneriler havada kalmamış ve Medipol Üniversitesi İletişim fakültesi hemen aksiyon almış.

Sektörün bu tip birlikteliklere çok ihtiyacı olduğunu belirtmek isterim. Biz sektörde öğretme, öğrenme ve aksiyon alma gibi çok yönlü çalışırken üniversitelerimizin de bu tür köprülerle bu aksiyonları yapması mutluluk ve umut verici.

Bu vesileyle çalıştaya bizi bizzat davet eden sevgili dostum Emre URFALI‘ya ve benimle birlikte katılım sağlayan Refika Selin Bereket‘e de çok teşekkür ederim.

E-Bülten

Düzenli olarak dijital pazarlama taktikleri ve püf noktaları almak ister misiniz?

Bu yazıları da okumalısın!