StartHUB Nedir?

StartHUB üniversite ve lise öğrencilerine özel olarak geliştirdiğimiz ücretsiz bir mentörlük ve danışmanlık hizmetidir. Bu programa kabul edilen proje ve/veya start-uplar sektörde aktif olarak çalışan uzman iş profesyonelleri, akademisyenlerden oluşan özel bir kuruldan ücretsiz olarak danışmanlık ve/veya mentörlük alırlar.

Programa Nasıl Başvurabilirim?

Öncelikle kriterleri sağladığınızdan emin olmalısınız. Daha sonrasında projenizi ve/veya start-up’ınızı kısaca özetleyerek vb@velibahceci.com bir başvuru e-maili göndermelisiniz.

Hangi Projeler Önceliklendirilmektedir?

Sektör ve/veya iş fikri kategorisi gözetmeksizin bütün projeler değerlendirmektedir. Ancak Dijital odaklı, veri, analitik, web gibi konuları baz alan projelere önceliklendirme yapılmaktadır.

Program Dahilinde Kaç Toplantı ve Oturum Gerçekleştirilmektedir

StartHUB toplantıları ve oturumları ROIVAHUB’ta gerçekleşmektedir ve bu görüşmeler ayda maksimum 2 gün olmak üzere toplamda 4 oturumdan oluşmaktadır. Girişim/Start-up 4 oturumun sonunda çizilecek yol haritasını kurul ile paylaşarak nasıl bir ‘sonraki adım’ ile ilerleyeceğini açıklamalıdır.

Kimler StartHUB’a Başvurabilir?

StartHUB Veli Bahçeci liderliğinde üniversite ve lise çağındaki genç yeteneklerin start-uplarına ve girişim fikirlerine gönüllü destek sağlamak amacıyla hayata geçirilmiş bir uygulamadır. Bu nedenle sadece lise ve üniversite öğrencilerine açıktır.

Başvurumu Kimler Değerlendirmektedir?

StartHUB’ın danışman/mentör kurulunda yer alan iş profesyonelleri, akademisyenler tüm başvuruları tek tek incelemektedir. Değerlendirmeler bu kurulun ortak kararı olarak sunulmaktadır.

Girişimlerden Hisse Talep Edilmekte Midir?

Gönüllü mentörlük ve/veya danışmanlık yapılan projelerde kesinlikle bir hisse payı, danışmanlık hizmet bedeli ve her hangi benzer bir isimde ücret talep edilmemektedir.

Girişimime Yatırım Alabilir Miyim?

Mentörler StartHUB’ta yer alan girişimlere yatırım yapmak isteyebilir ve/veya yatırım yapması için farklı firmalar ile girişimcileri bir araya getirebilir. Bu tip durumlarda girişimci ile yatırımcı ve/veya mentör arasında gerçekleşebilecek her türlü finansal konu o girişim özelinde StarHUB’tan ayrı değerlendirilmelidir.