Değerli okuyucular,

Naçizane deneyimlerim ve gözlemlerim doğrultusunda, dijital pazarlama alanında başarının sırrının sürekli öğrenme ve gelişimden geçtiğini söyleyebilirim.

Türkiye’nin en başarılı ve lider şirketlerine verdiğim eğitimlerde, bu alandaki bilgi birikiminin ne kadar kritik olduğunu defalarca gözlemledim. İşte size bu yazıda, “Ücretsiz Dijital Pazarlama Eğitimleri” konusunda dört değerli kaynak hakkında bilgi sunacağım.

Eğer bu eğitimleri alıp deneyimlerinizi benimle paylaşmak isterseniz, geri bildirimleriniz benim için son derece değerlidir. Yorumlarınızla veya doğrudan iletişime geçerek deneyimlerinizi, sorularınızı ve önerilerinizi paylaşmanız, bu alanda daha fazla kişiye yardımcı olmamı sağlar.

Unutmayın, birlikte öğrenmek ve paylaşmak, bilginin gücünü katlar.

Şimdi gelelim listemize;

 


HubSpot Academy | Cambridge, United States

Hubspot Academy

Hubspot Academy, dijital pazarlama dünyasında saygın bir konuma sahiptir. Ücretsiz eğitimleriyle inbound pazarlama, satış ve hizmet konularında derinlemesine bilgi sunar. Aldığınız sertifikalar, sektördeki prestijinizi artırabilir. Kendi deneyimlerimden yola çıkarak, Hubspot Academy’nin eğitimlerinin, dijital pazarlama yolculuğunuzda size büyük bir avantaj sağlayacağını söyleyebilirim. Ben sektörde henüz Büyüme Stratejisti olarak anılmaya başlamadan önce Levent’te çalıştığım reklam teknolojileri şirketine giderken başlamıştım bu akademinin ücretsiz eğitimlerine. Hatta oradan aldığım Inbound Marketing ve Content Marketing sertifikalarım da olmuştu. İşin özünü öğrendiğim mecralardan biri de Hubspot!

Hubspot Academy’e buradan erişebilirsiniz.


 

Semrush Academy

Semrush Academy, SEO, içerik pazarlama ve PPC gibi konularda ücretsiz eğitimler sunuyor. Bu eğitimler, dijital pazarlama konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmanızı sağlar. Eğitimler sonucunda alacağınız sertifikalar, profesyonel kariyerinizde size büyük bir avantaj sağlar. Bizim de ROIVA ve ROIVA Akademide sıklıkla kullandığımız bir dijital pazarlama aracı olan Semrush’ın uzmanlarından çok değerli konuları dinlemenizi öneriyorum. İnanın pişman olmak şöyle dursun, neden bugüne kadar bakmamışım diyeceksiniz.

Semrush Academy’e buradan erişebilirsiniz.

 


Google Dijital Atölye Nedir, Nasıl Kullanılır? - Webtekno

Google Dijital Atölye

Kim ne derse desin Google, dijital pazarlama konusunda global bir otorite. Ve ben Google’ı seviyorum! Şimdi segi pıtırcıklığını bir kenara koyacak olursam; Google Dijital Atölye, dijital pazarlama temellerinden analitik araçlarına kadar geniş bir yelpazede eğitim sunuyor. Bu eğitimler, dijital pazarlama konusundaki bilgi birikiminizi artırmanız için mükemmel bir fırsattır. Özellikle Google Analytics 4, Google Ads ve diğer veri odaklı dijital konularında aldığım eğitimler ve sertifikalar bana çok değerli katkılar sağladı. Google Dijital Atölyenin Türkçe eğitimleri olduğunu da söyleyebilirim. Ama deneyimlemediğimden bir şey diyemem. Ben UK’den bağlanarak aldım eğitimleri hep.

Google Dijital Atölye’ye buradan erişebilirsiniz.

 


Meta Blueprint: Eğitim ve Kaynaklar Logosu

Meta Blueprint

Meta Blueprint, dijital pazarlama stratejileri ve sosyal medya reklamcılığı konusunda ücretsiz eğitimler sunar. Bu eğitimler, sosyal medya pazarlama konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlar ve sizi sektörde bir adım öne taşır. Özellikle Facebook / Instagram reklamcılığı konusunda ciddi açık var piyasada. Hem girişimciler hem freelancerlar hem de beyaz yakalar için önemli bir ana gelir veya ek gelir olanağı olabilecek bu konuları ilk ağızdan dinlemenizi öneririm. 

Meta Blueprint’e buradan erişebilirsiniz.

 


Değerli okuyucularım, danışanlarım ve mentorluğunu yaptığım girişimci arkadaşlarım;

Bu eğitimleri bizzat ben de aldım ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; eğer dijital pazarlamaya veya kendi girişimimi yapmaya sıfırdan başlayacak olsaydım, inanın bu eğitimleri alarak başlardım işe. Zira bu eğitimler, sadece teknik bilgi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda dijital hakkında genel kültür anlamında da size büyük katkılar sunuyor. Eğer etkili iletişiminiz ve yeterli girişimcilik ruhunuz varsa sektördeki profesyonellerle ilişkiler kurmanıza da yarıyor. Hatta bu sayesinde kariyeriniz için değerli bağlantılar edinerek yeni iş birliktelikleri, ortaklıklar vb. konularda atılım yapmanıza da yardımcı oluyor. Bende oldu! :)

Seminerlerimde, eğitimlerimde ve YouTube videolarımda dilimden düşürmediğim o “Veri Odaklı” bakış açısını kazanmanız için ve dijital pazarlama konusunda kendinizi geliştirmek, bu alanda başarılı olmak için, yukarıda belirttiğim bu dört akademiye ve eğitimlerine göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim. Hem bilgi sahibi olacak hem de sektörde tanınmış sertifikalarla kariyerinizi güçlendireceksiniz.

Başarıya giden yolda size bol verimlilik ve değerlendirilebilir zaman dilerim, şans değil!

NOT: Bu eğitimlere biz de ROIVA Akademi‘de bir çok modülde yer veriyoruz. Kurumunuz, ekibiniz veya kendiniz için alabileceğiniz bir çok yeni nesil yetenek eğitimini aşağıdaki butona tıklayarak inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ROIVA Akademi

E-Bülten

Düzenli olarak dijital pazarlama taktikleri ve püf noktaları almak ister misiniz?

Bu yazıları da okumalısın!